קוביה הונגריתקוביה הונגרית - מידע נוסףקוביה הונגרית

חזור לדף הבית - צעצועי מדע וטבע


דף הבית

פתרון לעצלנים
השיטה של פטרוס

פתרון למתקדמים
השיטה של פרידריך


הסבר שכבות


מידע נוסף

תחזוקה של קוביה הונגרית

יש לך קוביה הונגרית בבית, ואתה רוצה להשתמש בה. לא, אתה ממש רוצה להתמחות! אבל הקובייה לא זזה ונתקעת כל הזמן. הגעת למקום הנכון.
דבר ראשון, עליך להבין איזו קוביה יש לך - קוביית פלסטיק פשוטה, כלומר חיקוי סיני זול או קוביה הונגרית מקורית של RUBIKS? תפוס את אחת הפיאות ומשוך. אם הפיאה נמשכת מעט, אזי יש לה קפיץ ולכן ניתן להסיק שזו קוביה הונגרית מקורית של RUBIKS. אם לא - משמע שמדובר בחיקוי סיני זול. חפש באינטרנט קוביה הונגרית מקורית.
יש לנו קובייה הונגרית מקורית, אבל אנו לא מרוצים מהביצועים שלה. סובב את אחת הפאות סיבוב של 45 מעלות, דחוף מברג מפתח או כל חפץ אחר מתחת לקוביות הצדדיות כמו בתמונה המצורפת , ופרק את הקוביה. פרק את כל הקוביות, נקה אותן בעזרת נייר סופג, החזר אותן למקום ורסס ספריי סיליקון (ניתן להשיג בחנויות לחומרי בניין) על כל אחד מה"צירים" (הציר הוא בעצם בורג).
פירוק קוביה הונגרית
מי שחושב להתחכם ולרסס חומר סיכה אחר על בסיס שמן, טועה בגדול והתוצאות יצוצו לאחר מספר ריסוסים.
אין לקחת את הקובייה למקומות כמו חוף הים או המדבר - שם החול מגיע לכל מקום (בייחוד במדבר - אם תשתמשו בקובייה שמלאה אבק מבפנים הפלסטיק יישחק מהאבנים הקטנות והקוביה לעולם לא תעבוד במיטבה).
אין להשתמש בקוביה הונגרית בידיים מאובקות, או רטובות (רטיבות תקלף את המדבקות, והאבק ילכלכך אותה מבפנים). הקפד לנקות ולשמן את הקוביה שלך לעיתים כמה שיותר קרובות (אין צור לנקות אותה כל יום או יומיים - יש לנקות לפי מידת הצורך, לגבי שימון - אין בעיה לשמן כל יומיים).

תגובות, תלונות הצעות הערות ותיקונים יתקבלו בברכה באימייל: asafyi@gmail.com
With any request, complain or suggestion please contact me throught the E-mail: asafyi@gmail.com
אתר קוביה הונגרית זה נבנה, עוצב וקודם ע"י אסף יפרח בשנת 2007 כל הזכויות שמורות All Right Reserved to Assaf Yifrach

(c)

מדריך אתרים